Hakan KILIÇ | Toplumsal paylaşım

Yüz Bakımı

30.08.2014
2.481
Yüz Bakımı
REKLAM ALANI

TÜM YORGUNLUĞUNUZU YANSITAN YÜZÜNÜZ İster bay olun, ister bayan insanların belirli şartlar karşısında mimiklerini ve yorgunluklarını belirten ilk unsurları yüzleridir. Bir insanın üzgün olduğunu, kızgın olduğunu yahut kötü bir olay atlattığını yüzündeki izlenimden de hissedebilmekteyizdir. Fakat geçen yılların, iyi ya da kötü tüm deneyimlerin bıraktığı hatıra dolu yorgunluk belirtilerinin en belli olduğu yüz yorgunluğumuzu yalnızca dakikalar içerisinde ortadan kaldırabiliriz. Kendinizin de gerçekleştirebileceği gibi aynı zamanda profesyonellerin de gerçekleştirebileceği yüz bakımı ile günlük hayatta cildinizi havasız bırakan tüm kirler ve gereksiz dış etkenlerin cildinizden uzaklaştırılması mümkündür.

Salon bakımı adı verilen özel cilt bakım merkezlerine yahut güzellik salonlarına giderek yaptırmış olduğunuz özel uzman bakımını uzun süre kullanabileceğiniz gibi ayrıca cildinizin yapısına istinaden temin edeceğiniz ev bakım ürünleri ile de cilt bakımınızı periyodik olarak gerçekleştirerek yüz bakımı açısından her daim önde olursunuz. Sürekli tatbik ettiğiniz cilt yenileyici ve onarıcı bakım ürünleri ile erken yaşlanma, kırışıklık, lekelenme, akne ve siyah nokta gibi tüm cilt sorunları ortadan kalkmaktadır.

Sigara gibi alışkanlıklar, günlük gerçekleştirdiğimiz makyaj kalıntıları, çevre kirliliği dolayısıyla havada yer alan birçok kir ve mikroorganizmanın cildimize vereceği zararlardan korkmamıza artık gerek kalmamıştır. Ayrıca cildimiz bu dış etkilerden zarar görse dahi, düzenli olarak gerçekleştireceğimiz kür bakımları ile güzelliğimizden hiç bir şey kaybetmeyecek, cildimizin sebum oranını kontrol altında tutarak fazla yağlanma yahut kuruluk gibi tüm sorunlarını ortadan kaldırabileceğiz. Özellikle cildin güzelliği açısından gereksinim duyduğu maddelerden en önemlisi sudur. Birçok canlı için önemli bir konuma sahip olan su, canlı hücrelere sahip olan ve tıpkı bizler gibi nefes alarak solunum yapan cilt içinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu güzelliği aynı zamanda tükettiğimiz ve cildimiz için temin ettiğimiz su ile de gerçekleştirmekteyiz. Yüz bakımı açısından büyük önem sağlayan su ve benzeri mineraller cildimize uygun olacak şekilde temin edeceğimiz tüm nemlendiriciler de mevcut olmakta ve cildimizin nem dengesini sağlamaktadır. Ayrıca bu nem cildin erken yaşlanmasını engelleyerek sizleri ilerleyen yaşlarda dahi geride bıraktığınız yaş periyodundaymışçasına bir görünüme kavuşturarak, yılların yorgunluğunu ortadan kaldıracaktır.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.