Hakan KILIÇ | Toplumsal paylaşım

Sabah kahvaltısının önemi

27.09.2014
2.602
Sabah kahvaltısının önemi
REKLAM ALANI

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı düzenli beslenmenin en önemli yapı taşı olmaktadır. Sabah kahvaltısının önemi günlük aktivelerde enerjinizin düştüğü anlarda çok daha iyi kavranmış olacaktır. Gece boyu aç kalan mide, vücudun dinç bir şekilde güne başlaması için yüksek kalorili besinlere ihtiyaç duyacaktır. Özellikle sağlıklı bir vücut gelişimi için çocuk beslenmesinde sabah kahvaltısının önemi daha büyüktür. Öğrenmeye açık bir zihin için çocuklarda kahvaltı atlanmaması gereken bir öğündür.

     Diyette sabah kahvaltısının önemi ise günde zinde başlamanın yanı sıra gün içerisinde tokluk oluşturacağı için sağlıksız atıştırmalardan sizi uzak tutacaktır. Karbonhidratların proteinlerle beraber alınması ile düzenlenen bir kahvaltı alışkanlığı kilonuzu da aynı değerde tutmanıza yardımcı olacaktır. Öğrencilerde kahvaltının önemi ise mutlak başarı esasını oluşturacaktır. Kahvaltısız dinlenen ders verimli olmayacağından başarısızlık kaçınılmaz olacaktır.

Sağlıklı beslenme de kahvaltının önemi vücut gelişiminin düzenli ilerlemesi açısından dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir. Sinir sisteminizin çalışmasında düzgün bir denge de kurarak gün içerisinde bütün işlerinizde daha atak ve daha yüksek performanslar sergileyebileceksiniz.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.