Hakan KILIÇ | Toplumsal paylaşım

HP Ticari seri notebook

31.08.2014
2.303
HP Ticari seri notebook
REKLAM ALANI

Hp dünyanın ikinci bilgisayar üreticisi olarak bu yolda epey yol katetmiştir. Firma geçmiş dönemlerde compaq firmasınıda bünyesine katarak bir adım daha öne taşıdı kendisini. Bu satın alma işlemi yıllar önce oldu tabiki.

Hp birçok firma gibi tüketicilerinin sınıflarına göre ürün üretiyor. Bu sınıftan kastımız kaliteden ziyade kullanım alanı. Ev kullanıcılarına üretilen modeller genelde daha hoş görünen tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Ticari ürün gruplarında ise tasarımda o kurumsallığı anlıyorsunuz. Bu iş için üretilmiş diyecek kadar yakışan bir tasarım bulunuyor. HP bu ürünleride kendi aralarında sınıflandırıyor. Çalışma koşullarına göre ürün kodları veriyor. Ticari olmalarına karşı grafik ağırlıklı üretilen bir ürünle sanayide otomobil servisi için üretilmiş cihazların özellikle dış tasarımları çok farklı oluyor. Ofisler için tasarlanmış ticari gruplar ev kullanıcılarınıda cezbedebiliyor. Uzun ömürlü olan bu ürünlerde pil performansı gibi bazı özellikler ön plana çıkabiliyor. Ürün kasasında gene farklılıklar oluyor. Kullanıma bağlı yıpranmalar daha az görülüyor.

HP bu tarz bilgisayarlarda ssd diskler çıkmadan önce 7200 devirli diskler kullanıyordu. Piyasada üretilen son kullanıcı notebooklarında 5400 devirli hard diskler kullanılıyor. Bu performans açısından ciddi farklılıklar sergiliyor. Klavye ve benzeri dış ortam da kalan bölümler ise suna şoka diğerlerinden daha çok dayanıyor.

REKLAM ALANI

Bu bilgisayarların soğutma sistemleri de diğerlerine göre farklılıklar gösteriyor. Daha uzun süreli çalışmalar göre tasarlanan bu ürünlerde zaman içinde soğutma sistemi daha dayanıklı olduğu ispatlıyor.

Eğer dış görünüşe çok önem vermiyorsanız HP ticari serisi notebooklara yönelebilirsiniz. Kişisel bir tavsiyedir. Gönlünüze göre bir bilgisayar alın.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.