Hakan KILIÇ | Toplumsal paylaşım

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GÜÇLENDİRME

15.12.2016
2.738
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GÜÇLENDİRME
REKLAM ALANI

Vücudumuz hastalıklara karşı zamanla savunma sistemi oluşturarak kendi kendini korumayı öğrenmektedir. Ama yapılan yanlışlıklar sonucu hastalıklara karşı vücudun direnci kırıldığında savunmasız kalan vücut çok daha çabuk hastalanmakta ve kolay kolay da geçmemektedir. Bu açından bağışıklık sistemi güçlendirme konusu yaşam kalitemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle grip soğuk havaların en salgın hastalığı olan vücudun bağışıklık sistemi güçlendirmek için ilaç kullanan hassas bünyeye sahip insanlarda bulunmaktadır.

Doğal olarak bağışıklık sistemi günlendirme yolları ararsak da sebze ve meyvelerin vitaminleri, et, balık, yumurta ve süt gibi ürünlerinde proteinlerine ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca özellikle çocuklarda fazla koruma içgüdüsü ile yapılan soğuk havalarda üst üste giydirme, toprakla hiç münasebet kurdurmama gibi hareketlerinizde aslında çocukların bağışlık sistemini çökeltmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapmalı diye araştırıldığında gereğinden fazla olmamak kaydı ile vücudun mikrop alınması da sağlanmalıdır. Özellikle soğuk havalarda birazcık çocukların üşümesine fırsat verilmelidir. Ama beslenmenin yeri çok farklı olacaktır. Sağlam bir bünye için bağışıklık sistemi güçlendirmek içi neler yemeliyiz diye araştırmalarda çok faydalı olacaktır. Domates, turunçgiller, brokoli, sarımsak-soğan, balık, meyve sebze, çay, kakao, nar, zencefil gibi yiyecekler tüketilerek bağışıklık sistemi kuvvetlendirilebilir.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.