Hakan KILIÇ | Toplumsal paylaşım

Apple Developer – iOS Developer

30.08.2014
2.858
Apple Developer – iOS Developer
REKLAM ALANI

Apple’ın Mac App Store (Apple’ın Mac’leri için) veya App Store platformlarına (iPhone ve iPad için) ücretli/ücretsiz uygulama gönderebilmek için kayıtlı bir Apple Developer hesabına sahip olmamız gerekiyor. Her yıl belirli bir yıllık ücret ödeyeceğimiz bu program (iOS Developer Program) sayesinde istediğimiz kadar uygulamayı App Store’a koyabiliyoruz. Artık apple developer ödemelerimizi kredi kartımızla online olarak yapabiliyoruz.

Developer hesabı açmak aslında son derece kolay olmasına rağmen bu işlemi Türkiye’den yaptığımızda karşılaşacağımız bir takım güçlükler mevcut. Apple Developer’ a üye olmak için ise şu adımları yapıyoruz. Önce developer.apple.com/programs adresine giriyoruz, bu sayfada hangi developer programına üye olmak istediğimizi seçeceğiz.

Biz IOS yani iPad, iPod ve iPhone gibi cihazlar için uygulama geliştirmek istediğimizden IOS developer programında bulunan “Learn more” linkini tıklıyoruz. İkinci olarak Karşımıza çıkan pencerede, IOS developer programıyla neler yapabileceğimizin kısa bir özetini görüyoruz: “1. Geliştirme 2. Test 3. Dağıtım”. “Enrol now” butonuna tıklayarak bir sonraki pencereye geçiyoruz. Eğer daha önce ücretsiz açtığınız Apple Developer hesabınız varsa “Existing Apple Developer” seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Ancak yeni bir hesap oluşturacağımız için “I need a create new account” seçeneğini işaretleyip “Continue” butonuna tıklıyoruz. Ve bu şekilde devam ederek gerekli textboxları doldurarak ve en son olarak kredi kartı bilgilerimizi girerek işlemi sonlandırıyor ve Apple Developer’ a üyeliğimizi tamamlıyoruz.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.